Trailbuilder semiár

V Sobotu sa na Jahodnej konal 2. ročník "SK Trailbuilders meeting", ktorý sme organizovali my - KE.CY.

Stretnutie staviteľov singletrackov a singletrackových centier zaviedli minulý rok kolegovia z Hornonitrianskych stôp v Bojniciach. Podujatie sa ukázalo ako veľmi prínosné z dôvodu zdieľaných informácií, riešení, noviniek a postupov, ako aj  zábavné, lebo súčasťou stretnutia je aj sprevádzaný pojazd po miestnych trailoch. Inak tomu nebolo ani v Košiciach. Kolegom z OZTBK, Hornonitrianskych stôp a Kolesom z BB sme ukázali KE.CY traily a myslím, že všetci si prišli na svoje. Koniec-koncov staviame ich v širokej charakterovej  škále a rôznej náročnosti, aby slúžili všetkým k radosti a bolo z čoho vyberať. (ostatní účastníci stretnutia buď traily poznajú, alebo sa nebicyklujú :))

Na stretnutí sme preberali témy ako predstavenie nových občianskych združení, udržateľnosť trailbuilderskej aktivity, financovanie, organizácia eventov a technické vybavenie, správne či nesprávne rozhodnutia v rozvoji, ale aj pohľad z druhej strany od starostu obce Lechnica Joža Musalu, ktorý sa rozhodol zvýšiť turistickú návštevnosť a počet prenocovaní v obci výstavbou trailparku. Kobúk dole, palce hore! 

Nevyhli sme sa ani témam ako terajšie a budúce funkcie SLOMBA (Slovenská mountainbiková asociácia) či jej ambície a zjednotenie značenia obtiažnosti trailov. Dohodli sme sa na spoločnej komunikácii a organizovaní podujatí podľa kalendára, ktorý bude priebežnbe dopĺňať a koordinovať SLOMBA. 

Celý míting prebiehal v priateľskom duchu a veľkej pohode. Bohužiaľ sme zaznamenali aj jeden úraz na Davidoffe, ale  nebolo to nič čo by  čipka na urgente nespravila (17 stehov na predlaktí). Týmto v mene "Bušiho" ďakujeme za promptný a obetavý postoj dievčat Katky a Veroniky na mieste a za odvoz do nemocnice a dohľad nad raneným od Mateja Királvargu. 

Stretnúť sa, pojazdiť a debatovať na nám blízke témy sa javí ako skvelá vec a preto sa o organizáciu budúcich ročníkov zaujímali hneď dvaja účastníci a to OZ Kráľovské bajkobranie a obec Lechnica.

Takže ešte raz veľká vďaka za vašu aktívnu účasť a dovidenia na Branisku 2020 a Lechnici 2021!

účastníci:

KE.CY - košické cyklotraily, o.z. 

Hornonitrianske stopy, o.z.

OZ Trail Biely Kríž

OZ Kráľovské bajkobranie

Kolesom, o.z.

Obec Lechnica

Enjoy The Ride, o.z.

SLOMBA, o.z.

VO1D, o.z.

Aby nám pri rozprávaní nevyschlo v krku, mali sme k dispozícii špeciálkne pivko DAVIDOFF IPA, ktoré nám pri príležitosti ukončenia prác na rovnomennom singletracku uvaril náš partnerský pivovar Hostinec.  Ďakujeme!