JoyDuro #1 2018

Ahojte Joyduirsti, camperi, bajkeri, no proste všetci čo máte alebo už nemáte radi bicyklovanie,

troška zrekapitulujeme prvý ročník Joyduro preteku spojený so spoločným nedeľným pojazdom, ktorý sa konal v rámci Singletrack Campu #4.

Celý Singletrack Camp začal ako každý tohtoročný kemp na základni Červený breh, kde nám chalani vedeli vždy pripraviť skvelé podmienky na bezproblémový priebeh celej akcie, tentokrát so záverečnou žúrkou ala Ľudo.     

Začali sme ráno registráciou pretekárov, ktorých bolo nakoniec 43. Najmladší mal 12 rokov a najstarší 67, boli aj dve ženy a jeden elektro bajk.  Na elektro bol vekom najstarší účastník ale mysľou určite nie. Laci pozdravujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutia a spoločné pojazdy a prajeme ešte veľa odjazdených kilometrov.

Počas preteku sme mali zabezpečenú rýchlu zdravotnú službu od chalanov z o-zetka Záchranná služba východ. Našťastie sa nič nestalo a chalani nemuseli zasahovať, až na jednu mladú turistku, ktorú poštípali sršne a pre istotu ju chalani odviezli do mesta. Ďakujem Stano a tvojej partii za profesionálny prístup a tešíme sa na ďalšiu bezproblémovú spoluprácu.  

..ale poďme naspäť k preteku. Ešte pred pretekom sa všetky štarty, ciele a možné odbočky a skratky označili, aby sme mali všetci jasno kade čo a ako. Na štarte bolo vždy napísané koľký skončíš aby si vedel, že sa oplatí pretekať smile , FairPlay je motto ktorého sa jednoducho držíme wink.

Teraz vážne. Formát pretekov bol jasný nesúťaží sa o lova ale o prestíž a hlavne sa jazdí s kamošmi pre pohodu. Merali sa len RS, ktorých bolo 6 a samotné presuny neboli merané. RS-ky šli v tomto  poradí RS Zlatoklopka, RS Lesmír, RS Surawy, RS Hupky, RS Bedľa, RS Červený breh. Celá trať mala cc 25 km. Pretekať sa začalo štartom na Červenom brehu o 10:00 a posledný pretekár sa vrátil na Červený breh cca o 16:00. Dvaja pretekári nestihli kvôli defektu na konci RS Surawy ďalšiu RS-ku na Hupkoch, ale nevadí prišli na ďalšiu RS Bedľu smile.

Prvý skončil František Lami a u žien to bola Veronika Urbanovičová, ktorým týmto srdečne blahoželáme. Nabudúce to dúfame budete mať ťažšie cool.