Hriešny singletrack je prejazdný v plnej dĺžke

Ako všetci viete minulý rok 2019 sa začali práce na traily Hriešny.

Na prvej brigáde sme sa venovali jeho druhej časti, ktorá sa volá Natural. Potom sme sa vrhli na vrchnú časť Mravenisko. Ďalšia skupina ľudí okolo Mateja L. a Zdena Ž. sa venovala poslednej časti Flow. Ešte ku koncu minuloročnej sezóny sa nahrubo spravil prepojovací singel Výšlap a tým sa čiastočne podarilo prepojiť všetky single a vytvorili jeden Hriešny trail. 

Keďže nám súčasná kríza nedovolila robiť väčšie brigády, ale nezakázala individuálne počiny, podarilo sa chalanom okolo Zdena a Mateja dokončiť nahrubo celú časť Flow trailu a nám dotrasovať a prečistiť Výšlap ku nemu. 

Od dnes, 25.4.2020 máte k dispozícii ako darček ku terajšej kríze Hriešny trail aj keď nie v jeho finálnej podobe, ale zato v plnej dĺžke cca 4.2 km. Treba ho jazdiť, aby sa vychytali muchy a nedostatky, ktoré sa budú opravovať počas dokončovacích prác.

Flow časť je navrhnutá chalanmi a pripravená na nástup mechanizácie, čakáme na povolenia a financie. Výšlap-ku je potrebné jazdiť a ak bude potrebné tak sa tam ešte vrátime s náradím a hádam aj spolu s Vami.

Ak by niekto nevedel kde sa Hriešny trail nachádza začína pri chate Hrešná a ďalej Vás povedie značenie a GPS. Posledná časť Hriešneho Vás vypľuvne neďaleko Alpinky a odtiaľ už klasika lesná asfaltka na Bankov. Na konci poslednej časti netreba ísť dole až na hlavnú cestu na Jahodnú, ale treba isť doprava lesnou zvážnicou, ktorá Vás dovedie až na cestu smerujúcu na Alpinku. Na priloženom obrázku je zvážnica naznačená modrou farbou a je tam aj naznačená možnosť obchádzky záverečnej náročnej odklopenej časti trialu Flowu. Stále treba brať ohľad na to, že je to pracovná verzia trialu.  


Ešte raz veľká vďaka všetkým, ktorí ste sa zúčastnili a zúčastňujete všetkých projektov o.z. KE.CY.

Do skorého spoločného jazdenia

KE.CY