SingletrackCamps 2018 #1-3

Mílé bikerky, milí bikeri, trailbuilderi, mnohí z Vás ste sa zúčastnili, alebo ste aspoň počuli o tohoročných singletrack campoch, ktoré sme pre vás zorganizovali. A ak nie, tak tu máme pre Vás report, ako nám bolo dobre a že môžete ľutovať, že ste neboli a aby ste videli, prečo treba prísť o rok tongue-out.

Premiérový KE.CY Singletrack camp #1 sa konal za slnečného počasia v dňoch 19.-20.5.2018. Sobotný program bol silno nadupaný a panovala skvelá atmosféra. Prvú polovicu dňa strávilo takmer 30 odhodlaných trailbuilderov spolu s 10timi. „vševedúcimi“ najprv teóriou o tom ako stavať trialy a následne praktickou časťou úpravou Zlatoklopky. Po dobre vykonanej práci sme sa posilnili výborným gulášikom, ktorý nám pripravili na Červenom brehu Matúš a Erika a ani sme sa nenazdali a bol večer. Terasa na Červenom brehu s čarovným výhľadom na mesto sa postupne zapĺňala ako sa blížili prezentácie PechaKucha Night – cyklošpeciál. Aktéri z Košického a Prešovského kraja (Mestské lesy a.s., SloMBA, Enjoy the ride, MTB Singletrack maratón, KE.CY a Bike Park Červený breh,...) nám porozprávali čo sa aktuálne deje na ich piesočku a na čo sa môžeme do budúcna tešiť. Večernú zábavu rozprúdil Dj Ľudo a mnohí sa plynulo pretancovali do rána.

Pojazd v nasledujúci deň sa niesol v duchu zlepši si svoj skill na biku a začni si užívať jazdu po traily. Nadšených bikerov sme rozdelili do troch výkonnostných skupín vrátane detskej. Každá skupina mala svojho bike inštruktora začiatočníci Maťo S., pokročilí Maťo P. a deti sprevádzal Zoran s Veronikou. Títo sprevádzali bikerov po našich trailoch a učili ich správnu techniku jazdenia. Naši skvelí fotografi Mirka, Peter, Michal, Dušan a Jožo zaznamenali celý priebeh akcie a urobili nejednu profilovku.

Ďalší pestrý víkend pod značkou KE.CY Singletrack camp #2 sa konal 9.-10.6.2018 za krásneho no najmä horúceho počasia. Prvý deň sme zrušili pôvodný pump track a postavili nový. Paťo pomocou bagra a shaperov prerobili časť dual slalomu na Červenom brehu. Roboty bolo naozaj kopec a poriadne sme sa zapotili. Pitný režim, fajnový gulášik, chilli con carne či grilovaný hermelín dodali potrebnú energiu. Navezená fúra zeminy ubúdala len pomaly, a hoci pomáhali aj tí najmenší trailbuilderi makalo sa až do neskorého večera. Zmorení robotou no s pocitom dobre odvedenej roboty sme chillovali a opekali v kľudnej atmosfére dívajúc sa na blikotajúce svetlá mesta.

Nedeľný pojazd bol opäť venovaný zlepšovaniu techniky jazdenia. Bike inštruktori odovzdávali svoje skúsenosti všetkým zanieteným bikerom vrátane tých najmenších. Naši fotografi sa opäť postarali o nádherné fotky.

Na prvý prázdninový víkend sme pre Vás pripravili KE.CY Singletrack camp #3. V sobotu sme venovali pozornosť Lesmírnej úprave a vyšperkovali jeho spodnú časť. Poobede vyhladovaných trailbuilderov privítalo na Červenom brehu chutné jedlo a občerstvenie. O pitný režim sa postaral pivovar Hostinec. Večer zahrala koncert lokálna košická kapela a zábavu rozprúdil početný fun club.

Nedeľný pojazd s bike inštruktormi znova pomohol jazdcom posunúť ich hranice. Nič z toho neuniklo pozorným objektívom fotografov.

Každí z trailbuilderov od nás dostal tričko s premakanou grafikou.

Všetkým trailbuilderom, bikerom, fotografom, kuchtíkom a každému kto prispel svojou troškou do mlyna, veľké ďakujeme, boli ste super!

Zároveň ďakujeme za finančnú podporu z Visit Košice a Ministerstva dopravy a výstavby SR, ako aj z grantového programu DAMKO Podpora aktivít pre deti a mládež prostredníctvom, ktorých boli aktivity a campi spolufinancované.

Tešíme sa na ďalšie spoločné akcie :D.